Strona główna » Friends » All alone in the moonlight, I can smile at the old days

All alone in the moonlight, I can smile at the old days

Zebrało mnie na wspomnienia i zaczęłam wracać do wiadomości tych sprzed lat i tych sprzed paru dni… Pewnie nie raz pojawią się tu powroty do przeszłości. Ale teraz pozostawię jedynie namiastkę mojego wieczoru:

Lata mijają i bez przerwy fizyczna lokalizacja Twoich przyjaciół się zmienia. Pamiętam jak dziś, gdy przeczytałem wiadomość od Ciebie lata świetlne temu (tak tak, lata świetlne to odległość), że byłaś w ciąży i że przygotowujesz się na nadejście swojego nowego pokolenia. Byłaś wtedy pierwszą znaną mi i bliską mi osobą, która spodziewała się dziecka. Czasem myślę, że ten moment był momentem przełomowym – dla Ciebie na pewno, ale dla mnie i dla nas wszystkich też. Reprezentował sobą przejście do innego, następnego poziomu życia. Tobie Ania zmieniła życie całkowicie, jak tylko można przez miłość. Ale i nam wszystkim otworzyło oczy na fakt, że nasze codzienne, przyziemne zmartwienia nie umywają się ani do batalii z przyszłym pokoleniem, ani do obdarzania go wszystkimi zasobami miłości, jakie się ma. Wtedy wszyscy byliśmy z Ciebie dumni. I teraz ja wiem, że nadal jestem dumny – bo pomimo wielu doświadczeń i gruntownych zmian w Twoim życiu, nadal byłaś tą samą (ale wzbogaconą) osobą.

Ania jest teraz duża […] życzę Tobie i Jej, żeby dorastała w atmosferze otwartości, ciekawości świata i możliwości wnikliwej jego obserwacji. […] Wiesz, dochodzę do wniosku, że często nawet nie zauważamy, kiedy kroczymy dobrą drogą – idziemy, idziemy, i nagle zdajemy sobie sprawę, że ta ścieżka gdzieś nas prowadzi, a nie wciąga nas głębiej i głębiej w puszczę.  W zeszłym roku poczyniłaś wielki krok, ale sama wiesz najlepiej, że wielkie kroki są tylko wynikiem małych, każdy z których jest równie ważny. I nigdy nie zapomnij, że niezależnie od oceanów, gór, lasów i rzek, Twoi przyjaciele Cię kochają, pamiętają i myślą o Tobie, i (miejmy nadzieję) nie przestaną Cię zaskakiwać – i tak pozostanie do końca ich dni. […]

I  believe that you measure yourself by the people who measure themselves by you.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s